Składanie długopisów Kraków Praca

Wyświetlono posty wyszukane dla zapytania: Składanie długopisów Kraków Praca

Temat: Prosze o rade!!
Myśłałem o własnym biznesie i mam taki nie wyraźny zarys!Chciał bym poprosić was o radę!
Chciał bym otworzyć cos w stylu zakładu chupniczego w krakowie!Polegało by to na usługach dla firm,które poszukuja ludzi do prac chaupniczych!mozna by zatrudnić emerytów i ręcistów ktorzy by chcieli troszke dorobić,i oni by sobie tam składali długopisy czy kolczyki lub jakieś inne "pierdółki"!po miesiącu przedsiębiorca by doastawał produkt i płacił przy odbiorze!oczywiście wynagrodzenie dla pracowników było by ustalane od rodzaju zamówienia!!myłe o zatrudnienu jak na sam początek 10 osób!! co wy na to ?? z góry dziękuje!przepraszam za błedy ort!

Temat: Firma Domex z Krakowa
Pan Marian chciał dorobić, ale to cwaniacy na nim zarobili. Ogłoszenie o pracy chałupniczej pan Marian znalazł w telegazecie programu pierwszego TVP. Myślał, że telewizja nie reklamuje oszustów. Roztaczana w ogłoszeniu wizja szybkiego zarobku, np. przy składaniu długopisów dodawała panu Marianowi skrzydeł. Niestety szybko mu je podcięto. Okazało się, że nie zarobił tylko stracił - ponad 150 zł.

- Jest nas sześcioro w domu, utrzymujemy się tylko z renty i skromnie żyjemy – opowiada Marian Miazga. - Pomyślałem, że dorabianie w domu to dla naszej rodziny świetna sprawa. Dlatego szybko odpisałem na ogłoszenie z telegazety.
Odpowiedź przyszła niebawem. Firma “Domex” z Krakowa zapewniała, że dostarczy oferty pracy chałupniczej po odesłaniu wypełnionego kuponu.
Był tylko jeden warunek – przy odbiorze przesyłki należy zapłacić skromną kwotę 69,50 zł. Co to za koszt w porównaniu z tysiącami złotych, które można zarobić (obiecywano zarobek rzędu 50-100 zł dziennie)?

- W połowie grudnia wysłałem kupon, a już na początku stycznia odebrałem przesyłkę - mówi Marian Miazga. - Zapłaciłem prawie 70 zł i zabrałem się do lektury przysłanej mi książeczki. Znalazłem w niej interesującą mnie ofertę składania długopisów. Pracę miała oferować firma „Clean Business-Z”, mieszcząca się w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 145/19.
Niestety, aby otrzymać materiały - dokładny instruktaż pracy oraz próbny pakiet części do składania - trzeba było znowu zapłacić. Tym razem okrągłe 70 zł, rzekomo kaucji.

- Patrzę – jest imię i nazwisko prezesa, nr telefonu stacjonarnego, adres firmy i jej NIP, nr pozwolenia na działalność, więc to nie może być żaden kant tylko poważna oferta - opowiada niedoszły pracownik. - Wychodzi na to, że dałem się nabrać. Po 34 dniach dostałem przesyłkę, w której - jak wymacałem - był tylko jeden długopis. Dlatego odmówiłem jej przyjęcia. To wszystko wygląda na jedno wielkie oszustwo. Ci złodzieje ślizgają się na ludzkiej biedzie. Będę domagał się zwrotu wpłaconych pieniędzy. Jak ich nie dostanę, zawiadomię prokuraturę.

Pośrednicy pracy radzą od dawna, aby oferty chałupnictwa omijać szerokim łukiem. Wiarygodne są zazwyczaj polecone osobiście przez znajomego - pracownika tej firmy.
- U nas taka historia nie mogłaby się zdarzyć - mówi Marian Hawrylak, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu. - Oferty pracy, które można znaleźć w naszym urzędzie są dokładnie badane. Sprawdzamy czy dana firma naprawdę istnieje i czym się zajmuje, jej NIP, regon i adres. Jeżeli siedzibę ma poza naszym regionem, prosimy inne urzędy o opinię o niej. Bardzo szczegółowo sprawdzamy oferty pracy chałupniczej. Nie przyjmujemy ofert, w których za udzielenie informacji trzeba płacić.

Dyrektor Hawrylak radzi z dużą ostrożnością podchodzić do komercyjnych ofert pracy chałupniczej, bo większość z nich nie jest uczciwa. Najlepiej od razu z nich zrezygnować. Szczególnie, gdy nie można zweryfikować prawdziwości podawanych danych.
- Takie firmy często działają 1-2 miesiące i znikają - mówi Marian Hawrylak. - Przy tak dużym bezrobociu łatwo jest naciągnąć ludzi na szybki zarobek. Lepiej szukać ogłoszeń na naszych tablicach w urzędzie.

Prawnik i tancerka go go
Przedstawiamy „najciekawsze” fragmenty ulotek firmy „Domex”:
„Musimy Państwu pogratulować dobrego wyboru oferty pracy do wykonywania w domu. Dlaczego? Po pierwsze firma, której współpracownikami Państwo pragną zostać prowadzona jest i należy do prawnika - magistra prawa handlowego. Jest to gwarancja braku przekrętów, wyłudzeń i nie należy bać się podjęcia tej pracy, gdyż wszystko jest w porządku.
Pora więc, jak piszecie Państwo do nas w listach, po złych doświadczeniach z chałupnictwem i po stratach tu i tam wpłacanych pieniędzy wziąć się do roboty i odrobić straty. (...)

„Najlepszy i najczęstszy kontakt mamy z firmą właśnie z Warszawy - od składania długopisów oraz z firmą od składania biżuterii „Prod Art”. Dlatego te firmy wyróżniliśmy w naszej ulotce. Firma „Prod Art” ma adres korespondencyjny na skrytkę pocztową, co może wzbudzać pewien niepokój, dlatego chciałbym w tym miejscu podać również adres jej siedziby: Pl. Konrada Mańki 4, 42-700 Lubliniec. W miejscu tym właściciel firmy prowadzi bardzo duży pub ze śpiewami karaoke i z tancerką go go, który przynosi wielotysięczne zyski. W pubie należy zachowywać się kulturalnie, gdyż inaczej można zostać wyrzuconym”.

http://www.roztocze.net/n...%82ugopis_.html
Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.